OFERTA HANDLOWA PRZEZNACZONA WYŁĄCZNIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW.
13.01.2009

Brisingr nominowany do Asów Empiku

Z przyjemnością informujemy, że książka "Brisingr" Christopher’a Paoliniego znalazła się w gronie 3-ech dzieł pretendujących do tytułu: Bestseller 2008 w kategorii: fantastyka.

Zwycięzców w corocznym Plebiscycie Empiku - Bestseller 2008 poznamy 28 stycznia 2009 roku.

„Brisingr” (czytaj:bri-sin-gr) Christophera Paoliniego czyli 3. tom przygód Eragona ukazała się w Empikach 14 listopada 2008 r. Jest trzecim tomem „Trylogii w czterech tomach „ – Dziedzictwo. Christopher Paolini, 15-letni autor megabestselleru „Eragon” nigdy nie chodził do szkoły. Napisał powieść „Eragon”, o 15-letnim chłopcu, który znajduje tajemniczy kamień. Kamień okazuje się być jajem smoka. Wkrótce Eragon nawiązuje ścisłą więź psychiczną ze smoczycą, której nadaje imię Saphira. Okazuje się, że chłopak jest pierwszym z nowego pokolenia Jeżdźców Smoków, legendarnych wojowników dosiadających smoków, wymordowanych przez złego króla Galbatorixa. Eragon staje się decydującą postacią w wojnie między siłami Galbatorixa i ruchem oporu Vardenów.

Przygody Eragona ukazały się w ponad 50 krajac na świecie. Czwarty (ostatni) tom przygód Eragona jest w przygotowaniu.

Bestseller – dawniej Asy Empiku - to największy w Polsce plebiscyt kulturalny. „Głosowanie” odbywa się przez cały rok w salonach Empik w całym kraju. Każdy zakup dokonany w danym roku kalendarzowym to jeden głos oddany na konkretny tytuł.