OFERTA HANDLOWA PRZEZNACZONA WYŁĄCZNIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW.
27.10.2010

Prestiżowa nagroda dla Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk

Nagrody Dobra Firma 2010 rozdane. Wśród 20 firm, które zostały wyróżnione przez „Rzeczpospolitą“, znalazł się największy w Polsce dystrybutor książek, czyli Firma Księgarska Jacek Olesiejuk z Ożarowa Mazowieckiego.

Lista 2000, czyli ranking najlepszych polskich firm, została przygotowana po raz dziewiąty. Spośród nich wybrano 20 przedsiębiorstw, które okazały się szczególnie dynamiczne i w trudnym 2009 roku rozwijały się najprężniej. Oprócz FK wśród nagrodzonych znalazły się m.in.: tyska fabryka Fiata, specjalizująca się w innowacjach dla środowiska firma z Koszalina EkoWodrol czy spółdzielnia mleczarska z Podlasia – Piątnica, czy internetowy gigant QXL, czyli spółka, do której należy serwis Allegro.pl.

Redaktorzy "Rzeczpospolitej" do stworzenia listy i wybrania 20 nagrodzonych firm zebrali informacje na temat 3,5 tys. polskich przedsiębiorstw. Dziennikarze mówią, że stworzyli "najbardziej kompletny obraz polskiej przedsiębiorczości". Nagrodzono firmy, które najlepiej poradziły sobie z kryzysem w roku 2009.

Wyboru dokonała kapituła nagrody, w której znaleźli się m.in.: główny ekonomista PricewaterhouseCoopers prof. Witold Orłowski, wiceprezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski, prezes Raiffeisen Bank Polska Piotr Czarnecki oraz zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" Paweł Jabłoński. Nagrody wręczyli we wtorek w siedzibie "Rzeczpospolitej": wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" Paweł Lisicki oraz Piotr Czarnecki.Foto Dariusz Golik Rzeczpospolita